Užitečné odkazy

Situace okolo krizového stavu se mění téměř každý den. Přesný scénář toho, co se bude v nejbližší době dít, vám tak s jistotou nedokáže říct nikdo. I tak ale můžete zůstat v obraze a sledovat, co se děje nyní. Tady je několik tipů kde.

STORYOUS

 

Na webu Asociace malých a středních podniků a živnostníků v ČR najdete ty nejaktuálnější informace ohledně všech vládních opatření, a co více, především i jejich jasné vysvětlení.

Pomoci se smlouvami a právními dokumenty vám může projekt Právo v roušce. Zároveň ale můžete využít také naši právní poradnu, kde naleznete odpovědi na dotazy z oblasti zaměstnaneckých vztahů, provozních záležitostí, státní pomoci, vztahů s dodavateli či pronajímateli prostoru. Pokud odpověď na svůj dotaz nenajdete, můžete skrze formulář kontaktovat odborníky z advokátní kanceláře HAJDUK & PARTNERS.

Jednou z nejvíce využívaných možností, jak zachránit provoz svého podniku aspoň částečně, je výdej pokrmů a nápojů sebou. S tím vám dokáže pomoct projekt Bezpečně Otevřeno, který nabízí konzultace i řešení přímo na míru.

Umožněte svým zákazníkům jednoduché online objednávání jídla s sebou na kde-se-najim.cz.

S tím úzce souvisí i obalový materiál, do kterého svoji nabídku můžete vydávat. Zatímco na myčku se v příštích týdnech bude s největší pravděpodobností trochu prášit, obaly na jídlo se musíte zásobit včas a dostatečně. Velkou nabídku jednorázového nádobí, včetně těch ekologicky šetrných, nabízí například Makro, Gastro obaly či Sving a další

Partnerem pro malé živnostníky se stal také český Seznam, který zasažených podnikatelům nabízí finanční pomoc ve formě daru, významné slevy na zakoupený reklamní prostor či jiné podoby. Více informací najdete na jejich stránkách

Hodit se může také infografika týkající se hygienických opatření. Studio Najbrt ve spolupráci s Ambi připravilo originální piktogramy pro využití v gastronomii. Jsou zdarma a stáhnout si je můžete zde.

A ani my ve Storyous nechceme nechat českou gastronomii ve štychu. Založili jsme proto jednoduchou mapu, kde si zákazníci najdou všechny funkční podniky ve svém okolí a můžou si zde jídlo rovnou objednat. Už teď jich registrujeme více než 1 600 a neustále přidáváme další. Zcela zdarma a bez výjimky.