Iniciativy, které pomáhají

Vzniklo a stále vzniká spoustu skvělých iniciativ a projektů, které sdružují malé podnikatele, kterým Koronavirus narušil fungování. Nemohou prodávat na trzích, distribuovat své výrobky do restaurací, mít otevřené obchody. Jak můžete podpořit pivovary, vinaře, návrháře, designéry, pekaře, cukráře, květináře a další? Níže je seznam iniciativ, díky kterým budete mít radost ze života!

STORYOUS

#malynakupvelkapomoc – na tomto webu najdete velkou spoustu výrobců a distibutorů, kterým můžete svým nákupem pomoci se udržet na trhu. Originální oblečení, lokální potraviny nebo designové šperky. Zkuste nakoupit jinak než v supermarketech nebo konfekci, uvidíte, že vám to pro jednou udělá radost. https://malynakupvelkapomoc.cz/

 

Zachraň pivo! – může v Čechách nějaký příkaz fungovat lépe než tento? Chybí vám točené pivo k obědu nebo večernímu domácímu posezení? Tak si najděte na mapě, kam to máte nejblíž a skočte si pro něj! https://zachranpivo.cz/.

 

Lunch Next – kupte sobě, někomu blízkému nebo jen restauraci či kavárně na podporu poukaz na budoucí konzumaci! Kdo je nabízí naleznete na lunchnext.com.

 

Z ruky do huby – FB stránka sdružuje ty, kteří nemohou prodávat na trzích. Kupte si něco třeba od lokálního farmáře. Co třeba domácí vajíčka?

 

Nekašleme na vás – projekt, který sdružuje podniky a kuchaře, kteří vaří zdarma pro záchranné složky. Pokud nejste kuchař ani restauratér, ale přesto chcete tuto iniciativu podpořit, najdete na stránkách transparentní účet: https://www.nekaslemenavas.cz/.

 

Zachraň hospodu – i vaše oblíbená hospoda je pravděpodobně v ohrožení! Podpořit ji můžete i na stránce: https://www.zachranhospodu.cz/.

 

Zachraň kavárnu – netýká se to jen hospod, ale i kaváren. Podpořit je můžete obdobným způsobem na: https://www.zachrankavarnu.cz/.

 

Srdce pro IZS – iniciativa, která sdružuje podniky, které poskytují občerstvení pro záchranné složky zdarma a zároveň se stará např. o distibuci jídelních balíčků zdravotníkům.