Vínem proti potopě!

Pití proti potopení zní v překladu název teď již mezinárodní inicitiavy, kterou založili rakouští vinaři na podporu menších podniků - svých distributorů. Češi se k ní připojili v podobě projektu 540. Co to znamená a jak se můžete zapojit?

STORYOUS

Kupte si láhev naturálního vína od lokálního vinaře a podpořte tak vinárny, vinné bary, restaurace či další distributory.

540 je česká odnož iniciativy Drinking-Against-Sinking. Všechna vína jsou za jednotnou cenu 540 Kč, přičemž část těchto peněz zůstane u vinaře na pokrytí jejich nákladů a zbytek bude věnován na podporu právě podniků a distributorů. Do projektu už se zapojilo několik evropských zemí.

Vína i více informací naleznete na webu 540.cz, podrobnosti o celé iniciativě včetně zapojených zemí na ústředním webu drinking-against-sinking.eu.

Připijte si na svůj oblíbený podnik, ať se nepotopí! → www.540.cz

Jestli jste vinařem, který organicky hospodaří na vinici, můžete podpořit své distributory tím, že vyberete láhev ze svého sklípku a nabídnete ji s originální etiketou k prodeji za cenu 540 Kč, z čehož část věnujete osobně vybrané vinárně nebo jinému distributorovi. Pravidla pro vinaře naleznete na stránce 540.cz.